آندوسکوپی سینوس

یکی از پیشرفته‌ترین و شناخته شده‌ترین عمل‌ها برای رفع مشکلات سینوسی و داخل بینی جراحی آندوسکوپی سینوس می‌باشد. زمانیکه مشکلات مخاطی و سایر بیماری‌های مربوط به بینی از طریق ام‌آر‌آی و یا سی‌تی‌اسکن قابل مشاهده و تشخیص نیستند، از این روش بهره می‌برند. در این نوع عمل جراحی، از دستگاهی به نام آندوسکوپ، که متشکل از لوله‌ای بسیار ظریف و باریک است، استفاده می‌شود. با بکارگیری آندوسکوپ می‌توان قسمت‌های داخلی بینی و سینوس‌ها را با استفاده از دوربین متصل به دستگاه مشاهده کرد و در صدد رفع مشکل برآمد.

هر ضایعه ای که با تخلیه طبیعی ترشحات سینوس ها تداخل داشته باشد، منجر به تجمع ترشحات و ضخیم شدن مخاط سـینوس ها می شود. مژک های مخاطی که کارشان تمیز کردن مخاط تنفسـی است، از کار می افتند و چرخه معیوبی ایجاد می شود.

بنابراین از این روش  جهت درمان عفونت‌های سینوسی، تومورهای بینی، پولیپ و سایر بیماری‌های مربوط به بینی استفاده می‌شود. این جراحی به‌راحتی و بدون نیاز به ایجاد برش در دهان و صورت انجام می‌گیرد و دوره نقاهت آن کوتاه می‌باشد. چنانچه شما هم از مشکلات سینوسی و مخاطی رنج می‌برید و به دنبال بهترین روش درمانی با کمترین درد و دوره نقاهت هستید. با دکتر محسن زارعی متخصص وجراح گوش و حلق و بینی جهت مشاوره در ارتباط باشید.

درمان سینوزیت

درمان سینوزیت

درمان سینوزیت (درمان سینوزیت) چکیده   سینوس ها حفره های خالی هستند که روی گونه ها، پایین مرکز پیشانی ،…
آناتومی سینوس های بینی

آناتومی سینوس های بینی

آناتومی سینوس های بینی چکیده سینوس‌ها حفره‌هایی خالی هستند که درون استخوان‌های صورت قرار دارند. سطح داخلی سینوس‌ها با غشاهای…
سینوس ها و درمان سینوزیت

سینوس ها و درمان سینوزیت

درمان سینوزیت آیا سینوزیت چرکی درمان دارد؟ جدیدترین راهکار های درمان سینوزیت چه می باشد؟ گفته می شود که به…
جراحی آندوسکوپی سینوس

جراحی آندوسکوپی سینوس

 جراحی آندوسکوپی سینوس به طور کلی جراحی آندوسکوپی در فیلد بینی و سینوس کاربرد فراوانی دارد ،که ما در این…