اقدامات قبل عمل و نحوه جراحی اتوپلاستی

اتوپلاستی جراحی گوش

فهرست مطالب

اقدامات قبل عمل و نحوه جراحی اتوپلاستی

چکیده

با انجام جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) بسیاری از نقص‌های ظاهری گوش برطرف می‌شود و اعتماد به نفس این افراد به آن‌ها برمی‌گردد. از طرفی اتوپلاستی عملی ایمن بوده و از جراحی‌های کم خطر و ریسک پایین محسوب می‌شود. به‌علاوه برش های ایجاد شده در جراحی خیلی عمیق نبوده و پس از ترمیم به سختی دیده می‌شوند.

مقدمه

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش با هدف تغییر شکل و ایجاد فرم مناسب برای یک گوش و یا هر دو گوش انجام می شود. هدف از انجام این جراحی یکسان کردن اندازه گوش ها و همچنین حالت آن می باشد. این جراحی مناسب افرادی با گوش های نامتقارن و بزرگ است. اتوپلاستی حتما می بایست توسط یک جراح باتجربه و متخصص گوش و حلق و بینی انجام شود تا نتیجه جراحی مطلوبی حاصل شود.

اتوپلاستی

اقدامات قبل از جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی در بیمارستان و یا مراکز جراحی محدود و به صورت سرپایی انجام می شود. در اکثر مواقع اگر مانعی برای بیهوشی عمومی نباشد (بیماری زمینه ای، مشکلات پیشرفته قلبی عروقی که متخصص اجازه بیهوشی عمومی نداده است و.. .) بیهوشی عمومی بهترین گزینه برای جراحی راحت و بدون درد و استرس می باشد.

تکنیک‌های جراحی زیبایی گوش بر اساس نوع اصلاحی که گوش نیاز دارد انتخاب می‌شوند. تکنیک خاصی که جراح شما انتخاب می کند‌، محل برش‌ها و جای زخم‌های حاصل را تعیین می‌کند. در این جراحی زیبایی، برش‌ها اغلب در پشت گوش انجام می‌شود و یا اگر ایجاد برش در جلوی گوش نیاز باشد، در چین‌های داخلی گوش انجام می‌شود تا بعد از ترمیم، قابل دید نباشند.

پس از ایجاد برش، پزشک غضروف و پوست اضافی را برمی دارد. سپس او غضروف‌ها را در جهت جمع کردن و کوچک کردن گوش تغییر شکل داده و در جای اصلی خود قرار داده می شوند. و با بخیه‌های داخلی آن را محکم می کنند و به گوش شکل مناسب می دهند.

این جراحی به طور معمول حدود دو ساعت طول می‌کشد. بعد از اتوپلاستی‌، گوش‌های بیمار برای محافظت و کاهش تورم با باند پوشانده می‌شود. احتمالاً بیمار احساس ناراحتی و خارش خواهد داشت. و طبق تجویز پزشک از داروهای ضد درد استفاده خواهد کرد.

نتیجه گیری

جراحی اتوپلاستی جز دسته جراحی کم خطر، بدون خونریزی و بدون درد یا درد کم که با مسکن رفع می شود، می باشد. انجام این جراحی در چهره فرد تاثیر بسزایی در جهت زیبایی دارد و به فرد اعتماد به نفس می دهد. نتیجه این جراحی به صورت دائمی بوده و قابل برگشت نمی باشد. بهبودی فرد کوتاه می باشد و فرد بعد از کاهش اثر داروهای بیهوشی می تواند به کارهای روزمره بپردازد. انتخاب جراح باتجربه در این زمینه بسیار مهم است به این منظور که در ایجاد فرم مناسب گوش تبحر کافی داشته باشد.

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

تزریق فیلر

تزریق فیلر

تزریق فیلر داشتن صورتی جذاب و فوق‌العاده زیبا، یکی از مهمترین مسائلی است که امروزه توجه تمام انسان‌ها را به خود جلب کرده است. به

ادامه مطلب »